2 Školení 3 Horolezectví

Kurz horolezectví

Před tím, než se vydáte na nejvyšší hory světa, vyzkoušejte si lezení raději v bezpečnějších domácích podmínkách – nejlépe v kurzu horolezectví, kde vás naučí základní dovednosti a poučí o možném nebezpečí souvisejícím s tímto adrenalinovým sportem.

Udělejte si kurz horolezectví

Mnoho sportovních organizací nabízí řadu horolezeckých kurzů jak pro začátečníky, kteří chtějí poprvé zažít lezení po vysokých horách, tak i pro zkušené horolezce, kteří hledají způsob, jak zdokonalit své dovednosti nebo se pokusit dosáhnout konkrétního horského vrcholu.

Jste horolezec začátečník?

Nejlepší je zapsat se do horolezeckého kurzu jaře nebo v létě za nejlepšího počasí, kdy také máte nejvíce volného času. Naučte se základní horolezecké dovednosti od horských průvodců a horolezeckých profesionálů.

Horolezecké kurzy pro začátečníky vás naučí důležité základní lezecké dovednosti a provedou vás prvními kroky v lezení. Naučíte se základní bezpečnostní dovednosti, získáte jistotu v používání vybavení, jako jsou postroje a jističe, získáte znalosti o lanových strojích a získáte lásku k výškám!

Trénovat můžete i sami

Využijte každou volnou chvilku z trénování. K individuálnímu mini tréninku se dobře hodí různé aerobní cvičení, včetně lezení a sjíždění menších i větších kopců, schodů nebo tribun na stadionech,  dále pak lyžování, jízda na běžkách a na kole. Sestavte si svůj aerobní trénink v průběhu celého roku, začněte například jízdou na kole, které v zimě vyměníte za lyže a běžky.

Abyste se mohli adekvátně připravit na vyčerpávající dny v horách, musíte samozřejmě hodně a namáhavě trénovat; nic jiného vás dostatečně nepřipraví.

Frekvence vašeho aerobního tréninku je docela neomezená. Trénujte každý den, pokud chcete, ale nepřehánějte to, jinak skončíte se zraněním. Každý týden zahrňte jeden den odpočinku. Kupte si průvodce s různými druhy stoupání a horolezeckými cestami ve vašem okolí a začněte cvičit, co jste se naučili

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *