1 Horští vůdci

Jak začít s horolezectvím?

Láká vás lezení po horách? Máte rádi adrenalin? Užíváte si pobyt v přírodě a nevadí vám zima? Pokud jste odpověděli kladně, pak pro vás horolezectví bude skvělá outdoorová aktivita.

Začínáte? Poradíme vám, jak se na horolezectví vhodně připravit!

Základní zkušenosti

Horolezectví čerpá z celé řady outdoorových dovedností, od turistiky a kempování až po lezení a cestování po ledovcích. Nejlepší způsob, jak začít, je nejprve si osvojit nejzákladnější dovednosti.

Začněte v místních podmínkách

Mnoho horských cest, dokonce i na 8 000 metrů vysokých Himalájích, je opravdu jen velmi dlouhá, strmá, vysokohorská verze turistických stezek, které najdete poblíž vašeho domova. Prvním krokem je tedy příprava v podobě jednodenních nebo vícedenních turistických výletů.

Nenechte se odradit špatným počasím

Že venku prší, či dokonce sněží? Zatněte zuby a vyrazte na túru i za špatného počasí. Připraví vás to na opravdu perné chvíle při lezení za nepříznivých podmínek.

Jestliže je opravdová plískanice, že byste ani psa ven nevyhnali, šplhejte po horách výher, které na vás čekají online na https://playamo-online.casino/cz/ a vy si tak můžete užít adrenalin i z pohodlí domova.

Experimentujte se zimním kempováním

Zatímco většina dovedností, které získáte na letních výletech, se bude týkat přímo horolezectví, je tu jeden důležitý chybějící prvek: zima. Chcete-li přejít od turistiky k horolezectví, musíte být schopni vykonávat všechny běžné turistické a kempingové dovednosti, od postavení stanu po vaření, výběru správného oblečení až po plánování přiměřených porcí jídla, a to všechno ve sněhu, ledu a chladu.

Naučte se základy lezení

Abyste se stali dobrým lezcem, nemusíte být mistrovským horolezcem. Musíte však znát základy. Používání postroje, jištění a umění správného uvázání lana jsou nejdůležitější dovednosti.

Nejlepším způsobem, jak se těmto dovednostem naučit, je strávit den nebo dva v horolezecké tělocvičně se zkušenými lezci.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *