1 Horští vůdci

Horští průvodci

Pro ty, kteří se rekreačně věnují horolezectví a tuto venkovní aktivitu si zamilují, si dříve nebo později začnou klást otázku, zda lásku k lezení neposunout na další úroveň a stát se horským průvodcem. Koneckonců, profesionální horští průvodci, kteří mohou převzít vedení a vést lidi na jejich horské expedici, jsou zapotřebí.

Nicméně mít rád hory nebo horolezectví nestačí k tomu, abyste získali práci horského průvodce. Dobrou zprávou však je, že pokud milujete lezení po horách, můžete zbývající dovednosti horského průvodce získat v průběhu času.

Kdo je horský průvodce a jak se jím stát?

Jedná se o speciálně vyškoleného a znalého profesionálního horolezce, jenž získal speciální certifikaci a je členem sdružení horských vůdců. Jeho hlavní pracovní náplní je vedení jednotlivců nebo menších skupinek při zdolávání horských vrcholů a náročných vysokohorských stezek.

Mějte na paměti, že profese horského průvodce vyžaduje formální vzdělání nebo školení a doklad o odborné i zdravotní způsobilosti.

Pro koho je práce horského průvodce vhodná?

Práce horského vůdce je ideální pro osobu, která miluje horolezectví a chce využít své dovednosti a znalosti k

pomoci druhým. Jako průvodce budete pracovat s ostatními, kteří nebudou tak zruční, takže je nutná trpělivost a vůdčí osobnost.

Mezi hlavní požadavky na horského průvodce patří:

  • Vášeň pro horolezectví a lezení po horách.
  • Bohaté zkušenosti v horolezectví.
  • Zkušenosti s horským vedením.
  • Dovednosti zahrnující první pomoc, přežití venku, lezení v ledu nebo lyžařské dovednosti.
  • Být ve skvělé fyzické kondici. Horský vůdce je považován za sportovce, proto je nezbytně nutné být v nejlepší kondici.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *