1 Horští vůdci 2 Školení

Horští průvodci a horolezecké výcviky

V horolezectví, stejně jako v případě všech venkovních dobrodružství, by měla být bezpečnost vždy prioritou číslo jedna.

Než se proto pustíte do náročných horolezeckých výšlapů, měli byste si projít kvalitním kurzem horolezení, vždy lézt v organizovaných skupinách a v neznámých a náročných terénech využít služeb horských průvodců.

Horští průvodci

V Evropě, zejména ve vysokohorských zemích, jako je Francie, Švýcarsko a Itálie, ale i Česká republika, jsou povolání, která slouží k vedení lidí v horských oblastech, dobře regulovaná, aby byla zajištěna vysoká úroveň bezpečnosti, znalost horského prostředí a služeb.

Profesionální a znalí horští průvodci za sebou mají nejen náročný výcvik, ale i praxi, během které vykonávají průvodcovské povolání pod přímým dohledem a jsou povinni postoupit zkoušku svých znalostí a dovedností jako horští průvodci.

Mezi dovednosti horských průvodců mimo jiné patří například:

– Horolezectví

– Lezení v ledu

– Lyžování

– Poskytnutí první pomoci

Horští průvodci vás tak bezpečně provedou vybranou horskou stezkou, a vy si budete moci užít zábavné dobrodružství bez nepříjemných komplikací.

Horolezecké výcviky

Získejte během vícedenního kurzu solidní a všestranný základ v horských dovednostech a lezení. Naučte se, jak se chovat v případě vánice, laviny nebo zranění. Horolezecké výcviky jsou skvělý způsob, jak získat více znalostí a potřebných dovedností k bezpečnému prožití dobrodružství v horském prostředí.

Kurz je ideální volbou pro lidi, kteří mají zájem o poznávání horského terénu a chtějí rozvíjet svou důvěru v sami sebe a ve vlastní přežití v horách i za nepříznivých podmínek. Zájemci o horolezecký kurz by měli mít základní zkušenosti s horolezectvím a být zdravotně a fyzicky způsobilí.

Co od kurzu očekávat?

Úvodní kurz horolezectví obvykle trvá jeden víkend. Seznámíte se se základním horolezeckým vybavením, naučíte se techniky jištění a lezení na různé skalní útvary, slaňování. Po úvodním víkendovém kurzu očekávejte bolavé nohy, paže, záda i konečky prstů, ale také zisk základních dovedností.

Jaké jsou základní dovednosti každého horolezce?

– Orientační smysl a umění navigace: Navigace je jednou z klíčových outdoorových dovedností.

– Správné vyhodnocení situace, jako je momentální počasí nebo lavinová bezpečnost.

– Poskytnutí první pomoci.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *