2 Školení

Horolezecký tréning pro pokročilé

Každý víkend jste trávili buď v přírodě, nebo v horolezecké tělocvičně a také jste uskutečnili několik zimních kempování na mrazu. Adrenalin jste zažívali venku i doma – třeba na playamo-mobile.com/cz/, kde na vás čekala hora atraktivních her.

Byla to zábava, ale teď je načase udělat další krok a vyrazit do hor. Jak na to?

Zkuste vysokohorské stezky

Horolezectví často vyžaduje výšlapy do vysokých nadmořských výšek. Chcete-li si na vysoko položené lezení zvyknout, vyzkoušejte několik opravdu strmých exponovaných stezek ve vysoké nadmořské výšce. Uděláte si tak představu o tom, jaké to je šplhat bez lana po příkrém terénu a připravíte si nohy, plíce i hlavu na odvážnější horolezecký cíl.

Nebraňte se lezení v zahraničí

Sbalit batoh a vydat se na zahraniční stezku představuje zcela novou řadu výzev, které je zapotřebí zdolat. Musíte vyřídit povolení, víza, poprat se s jazykovou bariérou a vyřešit logistiku.

Naskytne se vám ale příležitost dostat se velmi vysoko a hluboko do skutečných horských zón na stezkách, které stírají hranici mezi turistikou a horolezectvím. Výpravy v Nepálu, Peru, Bhútánu a dalších destinacích nabízejí horolezecké možnosti, které v domovině jen těžko naleznete.

Vytvořte skupinu nebo si najměte průvodce

Jakmile se ocitnete v horské destinaci, je více než rozumné, aby vás doprovázel někdo zkušenější. Začlenění se do horolezecké skupiny nebo podniknutí trasy s průvodcem jsou skvělé způsoby, jak si otestovat své dovednosti a získat zkušenosti v horách.

Opatřete si správné vybavení

Horolezectví je aktivita náročná na vybavení – a to nejen to, které jste nashromáždili pro zimní kempování. Existuje několik klíčových položek, které k horolezeckému výšlapu budete potřebovat. Jedná se zejména o horolezecký postroj.

LEAVE A RESPONSE

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *